
Кожен з нас бачив на картинці чи відео мурашник, і як у ньому чітко розподілені ролі кожної мурахи. Маленькі, невтомні, дивовижні. Вони займають свою нішу, виконуючи важливі функції. Волонтерський штаб «Клаптик Надії» – це своєрідний мурашник, де кипить робота цілодобово. Де чітко кожен знає, що має робити. Волонтери на своїх плечах тримають надійний тил. Про два місяці в умовах війни нам розповіла засновниця організації Ольга БОДНАР.
.
.
««Клаптик Надії» запрацював через тиждень з початку війни. Починали з оренди приміщення в ДНЗ «Вище професійне училище №8 м. Стрия» (директор Віталій Никифорів) та оголошення у Фейсбуці, що тиха акція «Клаптик Надії» (яка триває з 25 березня 2020 р.) реорганізовано у Стрийський районний гуманітарний штаб «Клаптик Надії». Ми не можемо залишатись осторонь боротьби за мир у нашій державі і стаємо бійцями тилового фронту», – розповідає пані Ольга.
.
.
– Скільки волонтерів нині об’єднує штаб?
– Станом на 26 квітня у базі волонтерів Стрийського районного гуманітарного штабу «Клаптик Надії» зареєстровано 207 волонтерів. Вся волонтерська діяльність ділиться за різними спрямуваннями: координатори штабу, комунікація, логістика, медіа комунікація, арт-проекти, Молодіжна рада Стрийщини, виготовлення маскувальних сіток та кікімор, виготовлення харчових продуктів, формування «польових» військових пакунків, водії і супроводжуючі. Інформацію про нашу роботу можна знайти на сайті https://klaptyknadii.stryi.org та на карті «Мережа довезень Клаптику Надії» https://www.google.com/maps. Маємо осередки штабу в Києві та Запоріжжі, щоб легше здійснювати доставку гуманітарної допомоги, як ЗСУ так і цивільному населенню.
.
– Які основні напрямки вашої роботи?
– Працюємо за трьома напрямками: допомога ЗСУ, добровольчим батальйонам у складі батальйонів ТрО по всій Україні: військова амуніція, спорядження, медикаменти, продуктові й промислові товари; збираємо та відправляємо гуманітарну допомогу цивільним людям, які перебувають в інших областях, де є потреба, де зараз відбуваються військові дії; допомагаємо людям, які переїхали з інших місць, в домівки яких прийшла війна: поселення, їжа, медикаменти, засоби гігієни та інше.
.
– Як налагодили збір гуманітарної допомоги, зокрема, розкажіть про партнерів з-за кордону та усіх, хто співпрацює з вами?
– Отримуємо гуманітарну допомогу, як від громад сіл, парафій Стрийського району, так і гуманітарних фондів України та світу. Від початку роботи штабу отримали допомогу із Чехії, Польщі, Німеччини, Нідерландів, Канади, Італії, Іспанії та гуманітарних штабів: Українського католицького університету, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, Гуманітарного штабу у Львові на вул. Коперніка, 17. Особливі слова вдячності: ТЗОВ ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ; Туристично Інформаційному Центру Стрия; Гніздичівській ТГ та Моршинській ТГ; ТзОВ «Ходорівський м’ясокомбінат»; ТзОВ «Єврокамін»; Фермерам Ходорівщини і Стрийщини; Жіночої волонтерської ініціативи «Конюхівська ґаздиня»; «Санаторію Прикордонник. Моршин»; Першому жіночому ветеранському простору «Рехаб»; Школі мистецтв с. Лисятичі; Громадам сіл Піщани, Ходовичі, Загірне, Підгірці, Комарів, Стрийської ТГ та Любинці, Гірне, Верхня Стинава, Нижня Стинава, Конюхів, Колодниця Грабовець Грабовецько-Дулібівської ТГ.
.
– Попри основну волонтерську роботу ви встигаєте організовувати й проводити різні акції. Це ще один напрямок роботи «Клаптику Надії»?
– Розуміємо, що в сьогоднішній час, інформаційна війна – це та ж війна. Тому творимо багато медійних та соціальних проектів. Наприклад, медіа проект «своЇ про своЄ». Віримо, що цей медіа проект стане прикладом успішної протидії в інформаційній війні. Адже, інформаційна війна на сьогодні стала одним з найнебезпечніших видів зброї – це зброя масового знищення. Головний виклик нині полягає в тому, як здійснити систематичні кроки для відповіді на рашистську інформаційну війну.
Назву інші проекти: мистецько–соціальний проект «Я Україна!»; «БЛАГОДІЙНИЙ АУКЦІОН» – за акумульовані кошти закуповується тканина для пошиття балаклав, розвантажувальних жилетів та плитоносок. Брали участь у акція «Поляки Барселони для України» Центру просвітництва, ініціатив, підприємництва ім. Миколая Рея (директор Тетяна Бойко). Вуличні акції «Обійми, якщо проти війни» і «Подаруй надію»; соціальна акція «Подаруй воїну Великдень». З нагоди Всесвітнього дня Матері-Землі (Міжнародного дня Землі) провели еко-акцію «Без верби і калини нема України» у межах якої висадили деревця верби і калини біля штабу на вул. Осмомисла, 1. Акція пам’яті за невинно убієнних українських дітей «Їх душечки у рай уже відлетіли». На сходах штабу виклали інсталяцію -183 ангелики, які виготовили власними руками. Розписали чотири «ПРАПОРИ ЄДНОСТІ» для хлопців на передову; організували Благодійну акцію «Вербова гілочка надії», для закупівлі тканини на пошиття бронежилетів. Фото проект «Один день з пудевочка життя у «Клаптику Надії». Проводимо навчання по домедичній підготовці; проводимо щоденний молебень до Матері Божої, за що дякуємо Стрийській Єпархії УГКЦ та Стрийському деканату ПЦУ за спільну молитву. Дякуємо Церкві Євангельських Християн Баптистів м. Стрий за щоденний безкоштовний обід для всіх волонтерів гуманітарного штабу.
.
– Чи підраховували скільки людей внутрішньо переселених перейшло через ваш штаб?
– Понад 4000 внутрішньо перемішеним особам ми допомогли у нашому штабі. Історії кожного вражають і потверджують у думці, що наш народ нездоланний. Мали найменшого українця, якому було тиждень від народження. Історії різні, історії неймовірні – у штабі у нас волонтерять практично половина з тих, хто приїхав у Стрий – це українці, що покинули свої домівки в Києві, Бучі, Маріуполі, Запоріжжі, Харкові, Ірпені, Херсоні, Констянтинівці. А ще спільно з нами волонтерить та возить вантаж до «гарячих» точок Дмитро Андрієць – український співак, Заслужений артист України.
.
– А скільки тонн гуманітарної допомоги отримали, передали, перевантажили?
– Станом на 26 квітня зроблено 36 власних відправлення Україною: 5 березня відправили фуру з гуманітарним вантажем, а 7 березня бус до Вишгородського району Київської області; 9 березня відправили бус і машину з гуманітарною допомогою для «Добровольчого батальйону Свобода» у складі територіальної оборони Києва та для управління освіти Дніпровського району столиці; 10 березня – машину з гуманітарною допомогою для Полтави і Харкова та для госпіталя Києва; 11 березня відправили бус з гуманітарною допомогою для гурту TaRuta, що є в складі батальйону ТрО Житомир; 12 березня відправили авто з гуманітарною допомогою захисникам, хто в обороні Києва і бус з гуманітарною допомогою для цивільного населення Запоріжжя; 14 березня – 2 машини з гуманітарною допомогою для м. Полтави і бус для захисників Києва та цивільного населення міста; 16 березня відправили і заправили бус з гуманітарною допомогою для захисників Києва та цивільного населення міста; 19 березня – 2 буси для захисників та цивільного населення Києва та Харкова; 20 березня спільно із волонтерським центром «Бережани» ГО «Бережанський Майдан» передавали допомогу у Суми та Харків і бус з гуманітарною допомогою для захисників Запоріжжя; 24 березня відправили авто з гуманітарною допомогою до Києва, доєднались у відправленні гуманітарної допомоги до Харкова – захисникам, які продовжують воювати у «гарячих» точках України і доєднались у відправленні гуманітарної допомоги до Дніпра, Сєвєродонецька, Енергодара; 27 березня відправили авто до Києва і авто з гуманітарною допомогою до Миколаєва; 28 березня – бус до Харкова та бус до Ніжина; 31 березня й 1 квітня відправляли буси з гуманітарною допомогою до Києва; 2 квітня – до Запоріжжя та Дніпра, ще відправили буси зі Львова і Стрия з гуманітарною допомогою до Києва; 5 квітня 2 буси до Києва; 7 квітня доєднались до відправлення буса з гуманітарною допомогою до Авдієвки; 8 квітня відправили 2 буси та 2 авто з гуманітарною допомогою до Києва; 13 квітня відправили вантажівку з гуманітарною допомогою до Дніпра, Запоріжжя та Покровська; 16 квітня відправили авто з гуманітарною допомогою до Києва та авто до Ірпеня; 18 квітня відправили бус з гуманітарною допомогою для ЗСУ та цивільного населення міста Києва; 22 квітня відправили бус з гуманітарною допомогою до Харкова.
Це не враховуючи передачі до Стрийської військової частини, ТрО Стрийського району, Новою Поштою у різні точки України, особистої видачі у штабі та доєднання до відправлень, а також транзитних доєднань. За грубими підрахунках, десь, понад 60 тон передано і роздано гуманітарної допомоги. Від штабу отримали допомогу у 64-ох населених пунктах України, деякі по кілька разів. Вся інформація нанесена на карту «Мережа довезень Клаптику Надії».
.
– Про «Клаптик Надії» знімали документальний фільм. Хто зацікавився вашим штабом і де його можна буде переглянути?
– Спільно із виробництвом Teracast Pro (Production Teracast Pro) через зйомки документального фільму «Про мистецтво під час війни» творили український контент і доносили до світу наше прагнення миру та розповідали про волонтерську працю у штабі. Знімальна група – це режисер Алекс Лемей, співпродюсер Пабло Аура, продюсер Борис Чикулай і наш львівський продакшн, який робить зйомку та технічний супровід. Координатор проекту Крістіна Ален, керівник проекту Олексій Музика. Коли фільм змонтують то швидше за все на ютуб каналі його розмістять.
.
– Як і де святкували Великдень? Яка робота цьому передувала у штабі?
– Цьогоріч Великдень особливий і вихідних у нас не було. Починаючи із Вербної неділі формували «Великодні смаколики» для захисників і захисниць України. Передали понад 5 тисяч пасок та 200 кг м’ясного. У неділю, на сам Великдень, мали першу організаційну робочу зустріч партнерами із Нідерландів, щодо співпраці та отримали від них гуманітарну допомогу. А у великодній понеділок отримали гуманітарну допомогу з Німеччини від фірма «ТеМо» .
.
– Який день з роботи Штабу за ці 2 місяці найбільше запам’ятався і чому?
– Найбільше запам’яталось – завантаження першої фури (20 тон) до Вишгородської районної ради. Чому?… бо це була перша велика спільна праця. Мабуть, це як перше кохання про яке пам’ятатиметься все життя.
.
І на останок, хочу всім нам побажати ПЕРЕМОЖНОГО МИРУ і запевнити, що Стрийський районний гуманітарний штаб «Клаптик Надії» клаптик до клаптика генеруватиме щоденно перемогу.
______________________________
На фото: робочі будні штабу «Клаптик Надії» Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.
.

.

Leave a Reply