ТЛУМАЧЕННЯ ЛОГО «KLAPTYK NADIYI.UA»

————————————————————-

Хрест прямий.
Це символ Сонця, Творця, чоловічого начала, що насамперед, асоціюється з ідеєю Христа, віщує перемогу світла над темрявою. Крім того це знак центричності простору, гармонії чотирьох стихій.
.
👉Древо життя, Світове дерево – Символ, що відображає модель Всесвіту, поділ на потойбічний світ, земне життя та небесне царство. Також – це символ минулого, теперішнього та майбутнього. У ньому закладено ідею продовження роду, життя.
.
👉Квадрат – Символізує досконалість, гармонію, порядок. Перехрещений квадрат, який означає “земне поле” і є одним із символів землі. Духовно квадрат символізує Матерію, як коло – символ досконалості – дух. Тобто, квадрат протилежний до кола.
.
👉Квадрат – знак особливого числа 4, яке українці розуміли як символ першоелементів. Це чотири точки земної кулі: сторони світу; пори року; життєві цикли; частини доби.
.
👉Ромб – є архаїчним знаком, як його ще називають, Трипільський квадрат. Він сприяє множенню роду і поліпшенню добробуту сім’ї. Основою розшифрування значення символу є чоловіче та жіноче начало. Він складається з двох трикутників. Та найцікавіше те, що в праукраїнському розумінні три кути ромба тримає жінка (як три кути оселі), а лише четвертий – чоловік, який завершує цілісність. Ромб (із крапкою посередині) є символом засіяного поля, яке мало надзвичайно велике значення для наших предків, означало достаток і добробут. Цей символ слугує сильним оберегом.
.
👉Трикутник – уособлює Святу Трійцю і є найсильнішою християнської захистом. А у давніх віруваннях це символ вузької брами, що веде до вічного життя. Символ єдності трьох світів: земного або явного, підземного або невидимого, небесного або духовного. Це три стихії — вода, вогонь та повітря. Три рівні буття, тривимірність світу, Свята Трійця у пізнішій християнській релігії – про значення числа 3, яке відображає трикутник, нам відомо багато. Символ трикутника здавна асоціюється зі стихією Вогню. Деякі дослідники вважають сучасною варіацією трикутника знак тризуб.
Між трикутниками зображено лінію, що зветься “Кільцем Великого Світіння”, яка символізує дзеркало, де один світ віддзеркалюється в іншому і навпаки.
.
👉Повна рожа, 8-кутна зірка Символ Творця, Сонця (колядницька зірка – саме 8-кутна). Це також знак Богородиці, так звана Зірка Матері: 8-кутну зірку зображають на Богородичних іконах. Цікаво, що цей мотив утворюється накладанням прямого хреста на косий, тобто, це поєднання чоловічого та жіночого начал.
.
👉Троянда – древній мотив, що означає оновлення та безперервність сонячного руху.
.
👉Колосся пшениці – символ краси життя, щасливого добробуту, тілесного і духовного багатства. За народними повір’ями пшеничне колосся уособлює молоду дівчину, наречену. Саме тому весільний коровай (що печеться з пшеничного борошна) часто зображають на весільних рушниках південних регіонів, а вишитими колосками оздоблюють дівочі вишиванки
.
👉Намисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України. Для українських жінок це не просто прикраса, значення намиста глибоко символічне. До слова: прикраси завжди виконували дві функції – захисну та інформативну. Вийти без намиста в люди для наших прапрабабусь означало вийти ледь не голою – без захисту.
.
Колористика
.
👉Червоний колір – джерело позитивної енергії і кровні узи.
👉Жовтий і золотистий кольори – сонячне світло і багатство.
👉Синій колір – символ Води, за старих часів синьою вишивкою оберігали дітей і чоловіків у часи війни.
👉Коричневий – колір землеробів.
👉Чорний – колір жалоби війни.