«Цінності України» Персональна виставка картин Оксани Бойко

Серія «Цінності України» – створена українською мисткинею весною 2022 року як символічні акценти на духовні скарби української нації.
.
Цінності, за які варто боротися і за ради яких варто жити!
Особливої актуальності вони набули в часи путінського геноциду!
.
В галереї образів представлений вінок найдорожчих понять: віра в Бога і добра воля, материнство, мужність, дитинство, краса мистецтва, мирні скарби і любов до землі та моря, пошана власних традицій, демократична єдність зі світом…
.
Материнство зображено у вигляді традиційної ляльки-мотанки на тлі Дніпра-Славути і щедрого колосу. Мужність захисників, що сягає козацької доби й історії Великого Степу. Душу гріє спогад про тепло, аромати і щасливі роки, що пройшли в батьківській хаті. На столі гаряча паляниця з українськими смаколиками. Під час війни на небі в хмарах українці бачили образ янгола-охоронця, який втілився у Воїна Світла з мечем – охоронця доброї Волі. Україна благає до світу – «Закрийте небо!», а в захисток сама природа посилає зграї мирних лелек, аби вберегли невинних. Жорстоко розправляються російські орки з українцями, ґвалтують і вбивають найцінніше – дитинство. Знищують лікарні, школи, мистецтво! Та наша культура зі своєю славною історією є непереможною! «Загине росія, коли зійде Українське сонце…» і на дні Чорного моря Нептун рахуватиме потоплені ворожі кораблі, на що натякає і легендарна марка Укрпошти.
.
​Ми дійдемо часу, коли настануть мирні світанки й прекрасні білі голуби несполохано воркотатимуть. Наше багатство – родючі чорноземи, знову щедро родитимуть. Проросте насіння соняхів, і це означає, що вороги безглуздо згинуть в нашій землі, лише квіти дадуть сенс їх смерті.
​Мов відірвані коріння родючих садів, які втрачали плоди свого життя – повернуться мільйони переселенців на рідні простори, «а ми тую червону калину підіймемо, а ми нашу славну Україну тай розвеселимо!»
.
​Бо на нашій стороні правда, бо з нами весь світ!
.
​ Оксана Бойко – українська мисткиня, докторка філософії, членкиня Національної спілки художників України та Національної спілки журналістів України, директорка Кременчуцької міської художньої галереї.
Техніка: акварель, туш, папір, А3.
Картини в дерев’яних рамах, чорне паспорту, скло (пластик).
Габарит: 50х70х7 см.
1. «Мужність»
2. «Мадонна»
3. «Батьківська хата»
4. «Зґвалтоване дитинство»
5. «Закрите небо України»
6. «Насіння проросло»
7. «Охоронець Волі»
8. «Мирний світанок. Голуби крюківські білі»
9. «Всеперемагаюче українське мистецтво»
10. «Земля»
11. «Біженці»
12. «Все – Україна. Світ з нами»
13. «Червону калину підіймемо…»
14. «Паляниця»
15. «… Коли зійде українське сонце. Таємниці Чорного моря»
16. Прес-реліз
.
За підтримки: Товариство «Знання» України Управління культури і туризму м. Кременчука
Інститут розвитку Кременчука Кременчуцька міська художня галерея, Мистецька майстерня «ОКО»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*